[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis ceremonia e inaugurimit të Joe Biden, pjesëmarrës edhe George Bush, Bill Clinton e Barack Obama 

Ka filluar ceremonia e inaugurimit të Joe Biden si president i 46-të i ShBA’së. Pjesëmarrës në ceremoni janë edhe ish-presidentët George W. Bush, Bill Clinton dhe Barack Obama, ndërkaq ish-presidenti Jimmy Carter nuk do të mund të jetë pjesë e ceremonisë.

Zëvendëspresidenti Mike Pence i cili për dallim nga Trump ka vendosur që të marr pjesë në inaugurimin e Bidenit.

Joe Biden dhe Kamala Harris do të betohen si president dhe zëvendëspresident të ShBA’ve në ora 12:00 me kohën lokale të Washington D.C., transmeton Botapress.info

Menu Title