[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Njohja nga Xhamajka, Osmani falënderon zyrtarët e këtij shtetiBotapress, 20 Shkurt-Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një tweeti në llogarinë e saj në Twitter, ka falënderuar kryeministrin e Xhamajkës, Andrew Holness, kryetarin e Kuvendit të Xhamajkës, Pearnel Charles dhe kongresistin amerikan Eliot Engel.

Osmani tha “Faleminderit kryeministrit Holness, kryetarit të Kuvendit Charles, për njohjen e Kosovës. Pa dyshuar aspak, vendimi i juaj është vendim i duhur”, shkruan Osmani.

Gjithashtu ajo nuk harroj pa e përmendur edhe kongresistin amerikan dhe mikun e Kosovës, Eliot Engel.

“Zoti i bekoftë dy shtetet tona”, shkruan Osmani.

Menu Title