[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nuk do ta besoni, dashuria e familjes ‘transformon’ fizikisht Alvin Berishën 

Historia e Alavin Berishës, 21-vjeçarit të dalë rreth në javë më parë nga ‘kampi i ferrit’në Siri preku zemrat jo vetëm të shqiptarëve, por edhe më gjerë e sidomos në shtetin fqinj të Italisë.

Ai tashmë i është bashkuar të atit dhe motrave në Itali ndërsa bie në sy ndryshimi drastik që ka bërë në pamje për vetëm një javë prej daljes nga kampi i “Al Hol”, në Siri.

Është gazetari i medias italiane “Le Ien” që ka publikuar një foto të Alvinit me të cilën tregon se si ka ndryshuar jo vetëm pamja e tij fizike, por edhe vullneti i 11-vjeçarit për tu përshtatur shumë shpejt me një jetë krejt tjetër.

“Si ndryshoi keshtu? E thjeshte. Se pari dashuria dhe perkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur per te rezistuar perballe se keqes, ashtu edhe sot per tu bere ky djali qe eshte shohim. Ne fare pak dite nje tjeter femije”, shkruan gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku përkrah fotos në ‘Facebook’.

 

Menu Title