[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Numërohen mbi 80 për qind e votave nga Diaspora: NISMA mund AAK’nëJanë numëruar 80 për qind të votave nga Diaspora, dhe nga ky rezultat NISMA ka vota më shumë AAK’ja e Ramush Haradinajt. shkruan Gazeta Metro.

Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora gati sa s’ka përfunduar. Deri në këto çaste janë numëruar gjithsej 82% të votave të ardhura me postë. Sipas rezultateve deri të tanishme, Lëvizja Vetëvendosje i prinë për nga numri votave me 5827 sosh.

Pastaj radhitet LDK më 1892 vota, PDK 1793, AAK 504 dhe Nisma 725.

Menu Title