[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Parashikimet e Burdushit rreth pandemisë së koronavirusit dhe krizës politikeParashikuesi dhe mjeku popullor, Hysri Peqani-Burdushi, ka dhënë një intervistë për lajmi.net, ku ka folur për parashikimet e tij rreth koronavirusit, pandëmisë që prekur gjithë botën.
Burdushi nëpërmjet kësaj interviste ka thënë se nuk duhet që qytetarët të kenë panik, por të respektojnë rekomandimet e dhëna nga institucionet përgjegjëse sepse, sic thotë ai, shumë shpejt do të kalojë kjo situatë e keqe.
Ai ka dhënë përgjigje në pyetjet: A mund të shërohet koronavirusi nga mjekët popullor? A e ka gjetur Burdushi “ilaçin” e koronavirusit? A po kërkojnë ndihmë nga ai qytetarët të shërohen nga kjo sëmundje? Kur do të përfundojë koha e virusit?
Gjithashtu nuk është lënë anash të komentohen pak edhe cështjet politike. Si do të rrjedhin gjërtat në politikë, sipas parashikimeve të tij? Cila parti do të dali fituese në zgjedhjet që do të mbahen këto dhe përgjigjet tjera rreth mund t’i ndiqni në intervisten që Flutura Toplana ka realizuar me Burdushin.

Menu Title