[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Parashikimin e motit për nesërInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar ka publikuar parashikimin e motit për të dielën. Sipas IHK-së, të dielën do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Menu Title