[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Përfundon seanca për raportimin e Hotit rreth dialogut, s’ka kuorum për votimin e rezolutës 

Botapress 17 Shtator-Rreth 7 orë ka zgjatur raportimi i kryeministrit Avdullah Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel. Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për dialogun.

Shefi i Grupit parlamentar i VV-së, njëherësh propozues i rezolutës, Rexhep Selimi tha se kanë marrë edhe disa propozime të cilat do të merren parasysh dhe nesër kur pritet edhe të vazhdojë seanca e Kuvendit, kjo rezolutë të hidhet për votim.

Menu Title