[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Përgjigja e ambasadorit O’Conell në pyetjen se kur bëhet liberalizimi i vizaveBotapress 8 Nëntor – Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell është duke iu përgjigjur pyetjeve të qytetarëve në profilin e tij në Facebook. Në pyetjen e një qytetari për liberalizimin e vizave, O’Conell ka patur këtë përgjigje.

“Kjo eshte ceshtje per shtetet e shengenit, Britania e Madhe nuk eshte pjese e shengenit prandaj dhe nuk eshte per ne te komentojme. Shtetet e shengenit jane te qarta qe lufta kunder korrupsionit dhe krimit te organizuar eshte me rendesi per ta, prandaj eshte vitale per Kosoven te vazhdoje te tregoj qe eshte serioze sepse kjo eshte menyra e vetme qe te bind shtetet e shengenit” përgjigjet ambasadori britanik.

Menu Title