.
×

Polemika të pakëndshme mes Astrit Haraqisë e Bardhyl MetësNë rrjetin social Facebook, ka vazhduar polemika në mes Astrit Haraqisë dhe Bardhyl Metës. Madje, këto polemika po bëhen me një guhë dhe fjalor jo fort të këndshëm qoftë edhe për një komunikim intern.

Kësaj radhe është Haraqija ai që nuk ka kursyer asnjë fjalë kur ka vendosur t’i përgjigjet Bardhyl Metës, i cili në postimin e tij të fundit kishte reaguar ndaj kritikave të Haraqisë kundër kreut të LDK, Isa Mujstafa.

Ky është postimi i plotë i Haraqisë kushtuar Metës:

Qysh e pate ky djali emrin qe po mirret me ….. e mia , nuk po me kujtohet a ka marre pjese ne zgjedhje me 8 qeshore , a po eshte ai argati I qibritegjise me do fare oda a dhoma spo me kujtohet, se nuk po kam kohe mi vertetu Por po te lajmrohna pasi po mirresh me k….. Te mia se mi pasket kap me mengene, une trim nuk jam Por kuje nuk I trembna , Por edhe sot gjithe me thrrasin ne emer askush nuk me thote ai qe fitoj zhjedhjet me 8 qeshore, as argati I …. Por as dhendri …. Por astriti lume si une qe e kam emrin dhe mbiemrin shume mire po ndina , Por une nuk kam faje se krejt shefat po te humbin Qa me te bo zoti …..” (sic), ka shkruar Haraqija në postimin e tij në Facebook. /Telegrafi/