[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Prishtina në mesin e dhjetë qyteteve me ajrin më të ndoturBotapress 6 Dhjetor – Sipas një foto të publikuar nga ‘Prishtina Weather’, kryeqyteti i Kosovës sot është një ndër dhjetë qytetet më të ndotura në botë. Ndotësit e ajrit aktualisht janë koncentruar në shtresat e ulëta të atmosferës, kjo sepse aktualisht nuk ka qarkullim ajror si rezultat i kushteve meteorologjike që po mbretërojnë mbi rajon.

Në këtë tabelë, përveç Prishtinës, janë edhe disa qytete tjera të rajonit si Shkupi, Beogradi, Sofia dhe Sarajeva që prin e para.

Momentalisht kemi një paraqitje më reale të gjendjes së ajrit në kryeqytet për shkak të monitoruesve shtesë të IPKO’s, që do të thotë nuk varemi vetëm nga një stacion i ambasadës së SHBA’ve.

6.12.2019, 21:00 – Kushtet meteorologjike që po mbretërojnë mbi rajon, pa qarkullim ajror, kanë ndikuar që ndotësit të…

Publiée par Prishtina Weather sur Vendredi 6 décembre 2019

Menu Title