[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Pritje e ngrohtë e Thaçit në TuzDelegacioni i Kosovës, i udhëhequr nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm,  Hashim Thaçi ka mbërritur sonte në Podgroricë.

“Sapo mbërriva në Mal të Zi. Falënderoj nga zemra gjithë qytetarët e Tuzit që kanë dalur për të na përshëndetur aq ngrohtësisht”, ka shkruar në Thaçi në Facebook.

Ai nesër parashihet që të takojë krerët e shtetit malazez, derisa kjo vizitë ka nxitur tensione dhe ëpr nesër janë paralajmërua edhe protesta të serbëve për shkak të kësaj vizite të Thaçit.

 

Menu Title