[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Privoi nga jeta vajzën dhe dhëndrrin në Australi- Gjykata merr vendimin e papritur për shqiptarinNjë shqiptar që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin nuk është shpallur fajtor nga Gjykata në Australi, për shkak të problemeve mendore.Osman Shaptafaj, pretendoi se ishte probleme mendore, kur qëlloi Lindita dhe Veton Musai në mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit të kaluar, teksa po hynin në shtëpinë e familjes Musai në Yarraville.

Një shqiptar që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin nuk është shpallur fajtor nga Gjykata në Australi, për shkak të problemeve mendore.Osman Shaptafaj, pretendoi se ishte probleme mendore, kur qëlloi Lindita dhe Veton Musai në mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit të kaluar, teksa po hynin në shtëpinë e familjes Musai në Yarraville.

Vajza e tij Lindita 25-vjeçare vdiq në vendin e ngjarjes, ndërsa Vetoni 29-vjeç, vdiq të nesërmen në spital, shkruan gazetatema përcjell Klan Kosova.

Ndaj Shaptafaj rënduan dy akuza për vrasje, por sot ai u deklarua jo fajtor për shkak të shëndetit mendor.I akuzuari do të kthehet në Gjykatën Supreme për një seancë dëgjimore në 29 maj.

Menu Title