[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ramiz Lladrovci deklarohet pasi iu arrestua një drejtorBotapress 15 Tetor – Policia e Kosovës me autorizim të Prokurorisë kanë arrestuar sot drejtorin e Infrastrukturës në Komunën e Drenasit me inicialet I.H, nën dyshimet për “keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar”. Ndërsa kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, tregoi se arrestimin e drejtorit e ka iniciuar vet Lladrovci.

Lladrovci tha se pa paragjykuar fajësinë apo pafajësinë e kurrkujt, rastin e ka iniciuar vet dhe nuk është i vetmi.

“Ky inicim i rastit që kam adresuar është në mesin e shumë rasteve të tjera, pa paragjykuar fajësinë apo pafajësinë e kurrkujt”, shkruan Lladrovci.

Ai tha gjithashtu se kjo ndodhi për shkak zbatimi i ligjit është prioritet i Lladrovcit.

“Që nga marrja e mandatit të Kryetarit të Komunës së Drenasit, jam zotuar se zbatimi i ligjit do të jetë prioritet imi”, ka thënë Lladrovci.

Kryetari i Drenasit premtoi se rasti i Idriz Hysenajt do të shkojë konform legjislacionit në fuqi, pa gjykuar fajësinë apo pafajësinë e tij.

“Edhe për rastin e z. Idriz Hysenaj, pas pranimit të informacionit zyrtar për dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare, do te marr vendim konform legjislacionit në fuqi, pa paragjykuar fajësinë apo pafajësinë e tij”

Idriz Hysenaj dyshohet se ka keqpërdorur pozitën e tij në Komunë, në favor të kompanisë së tij.

Një gjë e tillë është bërë e ditur përmes një komunikate për media.

Ky është postimi i plotë i Lladrovcit:

Të dashur qytetarë, Pas njoftimit se sot, Drejtori i Infrastrukturës Lokale në Komunën e Drenasit, është arrestuar…

Publiée par Ramiz Lladrovci sur Mardi 15 octobre 2019

Menu Title