[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Reagon deputeti Mergim Lushtaku: Veprimet ndaj gazetarëve si ky në Zubin Potok janë të patolerueshmeDeputeti i Kuvendit të Kosovës, Mergim Lushtaku ka reaguar ndaj ndalimit të gazetarëve të Radio Televizionit të Kosovës në Zubin Potok nga një grup personash me uniformë ku shihej flamuri i Serbisë.Lushtaku tha se këto veprime janë të patolerueshme. 

Ai poashtu tha se institucionet përgjegjëse të Republikës së Kosovës duhet të reagojnë dhe të marrin masa që kjo të mos ndodh më si dhe t’ju ofrohet gazetarëve siguri gjatë punës së tyre.

Ja postimi i tij i plotë

Si Kryetar i Komisionit për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, me shqetësim e mora…

Publiée par Mergim Lushtaku sur Vendredi 14 août 2020

Menu Title