[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Reagon Dua Lipa, pas pritjes se Anglisë në PrishtinëDua Lipa është e para që ka reaguar pasi që Anglia u mirëprit në Prishtinë në mënyrë madheshtore nga Dardanët Anglia dje luajti kundër Kosovës në Prishtinë kurse rezultati nuk ishte aq i rëndësishëm sa ishte mikpritja që kosovarët i bën Anglisë.

E pas ndeshjes ata që falënderuan Kosovën ishin faqja zyrtare e kombëtares se Anglisë, të cilët falënderuan Kosovën për pritjen.

Përshtypje ky falënderim i ka lënë Dua Lipës e cila ka marrë foton e Anglisë dhe e ka postuar në InstaStory të saj.

Kujtojmë që Dua Lipa organizon në Kosovë çdo vit festivalin Sunnyhill, në të cilin për tri vite përformojnë emra të mëdhenj të muzikës në Kosovë.

Menu Title