[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Reparti i Pediatrisë në Gjilan ende i mbyllur, drejtori i spitalit jep detajeBotapress 11 Maj – Reparti i Pediatrisë në këtë spital mund të rinisë nesër punën. Drejtori i Spitalit Rajonal të Gjilanit, Nysret Hajrullahu, ka thënë për T7 se është bërë dezinfektimi i repartit të Pediatrisë.

“Pas testimit të djeshëm kur katër veta rezultuan pozitiv me koronaviurs, është njoftuar Qendra Operative Emergjente e komunës dhe në komunikim me IKSHPK është sugjeruar që Reparti i Pediatrisë të mbyllet për shkak të rrethanave të krijuara dhe që personeli të kalojë në vetizolim”, ka thënë Hajruallhu.

Menu Title