[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rexhep Shahu: Faleminderit Amerikë që mbrojtje Shqipërine! Faleminderit Amerikë që e çlirove Kosovën!Poeti dhe publicisti I njohur shqiptar Rexhep Shahu me rastin e 4 Korrikut Dites se Pavaresise se Amerikes permes nje postimi ne Facebook ka shprehur falenderimin per gjithcka qe ka bere Amerika per shqiptaret, njofton Botapress.

Ne postimin e tij ne Facebook, Shahu ka shkruar:

Faleminderit Amerike per ekzistencen e kesaj cope Shqiperie!

Faleminderit Amerike se na çlirove Kosoven!

Urimi im eshte Gezuar perjete Festen e Pavaresise tende!

Lutja ime eshte Nxiti antiamerikanet ne Tirane te dalin hapur kunder teje, te protestojne kunder teje, qe ta dime, t’i njohim.

Faleminderit Amerike!

Menu Title