[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rita Ora me shqiponjën e zezë të flamurit shqiptarRita nuk e ka herën parë, që ka veshur një bluzë më shqiponjën e flamurit dhe duket një patriote e vërtetë

Beqir SINA – New York

Eshtë mjaft interesantë fakti se kohët e fundit edhe ndonjë aktor apo sportistë i huaj me famë botërore është shfaqur në rrjetet sociale me ndonjë simbolin shqiptar – flamurin kuq e zi apo shqiponjën dykrenore, një tatu apo diçka tjetër
NEW YORK : Veshjet të cilat mbajnë ndonjë simbolin shqiptar – flamurin kuq e zi apo shqiponjën dykrenore, një tatu apo diçka tjetër, në seksorët, janë bërë më të pëlqyeshmet tek artistët apo sportistët shqiptarë nëpër botë.
   Në maj të këtij viti këngëtarja shqiptare që po mahnit botën – kosovarja me pashaportë britanike Rita Ora me fansat e saj dhe publikun e pati ndarë edhe këtë fotografi të cilën e ka vendosur përsëri në murin e saj të profilit në rrjetin social facebook – në të cilën ajo shfaqet e veshur me një kanatjere të bardhë të firmës D&D Denis Design – me shqiponjën e zezë të flamurit kombetar në pjesën e përparme të saj .
 Rita Ora, ka qenë ajo që vazhdimisht na bën të ndjehemi krenarë me të. Rita vazhdimisht e vë në dukje faktin se ka lindur në Kosovë e së është shqiptare pavarësisht faktit se është rritur në Britaninë e Madhe. Me fansat e saj dhe publikun shqiptar dhe atë botëror ajo ka ndarë disa herë fotografi ku ajo shfaqet e veshur me ngjyrat kombëtare të flamurit tonë kuq e zi apo me shqiponjën e zezë të flamurit tonë
Eshtë mjaft interesantë fakti se kohët e fundit edhe ndonjë aktor apo sportistë i huaj me famë botërore është shfaqur në rrjetet sociale me ndonjë simbolin shqiptar – flamurin kuq e zi apo shqiponjën dykrenore, një tatu apo diçka tjetër
     Kështu që simbolet tona kombëtare kanë filluar të pëlqehen edhe nga personalitetet e njohura në vende të ndryshme të botës.  Ashtu që edhe ish-sulmuesi i Milanit, Alexandro Pato, para Kupës së Botës Brazil 2014 kishte publikuar në Instagram një fotografi në të cilën – ai luan me qentë, ndërsa ka të veshur një bluzë të bardhë me shqiponjën në gjoks.
   Shtypi shqiptarë pati njoftuar se e vërteta është se shqiponja dykrenore e flamurit tonë kombëtar është simbol firmës së njohur të veshjeve në Brazil – “Cavalera”.
    Nëse hapni faqen e internetit të kësaj kompanie do të shihni shqiponjën që është emblema bazë e tyre. Po ashtu, në të gjitha veshjet e kësaj firme dallohet simboli i shqiponjës, identike me atë të flamurit shqiptar. Veshjet e dizajnuara nga kjo firmë, janë për t’u veshur çdo ditë dhe vishen kryesisht nga moshat e reja.
Menu Title