[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shkumbim Demolli në mbrojtjen e shkollave në KamenicëShkumbim Demolli u largua padrejtësisht nga PEK partia e udhëhequr nga Milaim Zeka dhe pas padrjtësisë që iu bë lidhur me listën për deputet në Kuvendin e Kosovës duke e anashkaluar Demollin dhe duke mos i japur hapësirë, ai deklaroi publikisht ku edhe tregoi se pse Milim Zeka nuk e la në partinë e tij pasi sipas tij ja kanë frikën, shkruan Botapress.info

Pas këti lloj skandali, mediat në vend raportuan dhe ishte prezent dhe në paraqitje publike duke kërkuar që te ballafaqohët me Zeken por Zeka nuk ka pranuar endje një përballje që të debatohët live, shkruan Botapress.info

E pas gjithë kësaj zhurme mediale Demolli u ftua të ju bashkangjitet një tjeter partie, ai tashmë është pjesë e parisë NISMA, dhe thotë se do të marr vota mjaftueshëm për të hyr në Kuvendin e Kosovës, shkruan Botapress.info

Por Demolli nuk e ka në planë të ndalet ai sot ka dorëzuar dhe një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese duke ju drejtuar lidhur me mbylljen e shkollave në Komunën e Kamenicës, ku tha për Gazeten Botapress se nuk do ti lë të mbyllën ato shkolla, duke shfrytëzuar mënyrat ligjore për ti mbrojtur ato.

Menu Title