[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shpërthen ish-ushtari I UÇK-së:Marre Lushtaku, Selimi, Brahimaj…I marrin 70 mijë Euro, e na për kë luftuam?Bashkim Ndrecaj është prej ish-luftëtarëve të UCK së I cili është ftuar NBA Gjykata Speciale. Ndrecaj la kryer intervistën në Hagë dhe është në pritje të procedurave tjera të Tribunlit shkruan Botapress.

Por Bashkim Ndrecaj është I zhgënjyer ma fitin se për 4 ish-komandantë të UCK së janë dhene 70 mijë euro për mbrojtje  ga Specialja ndërkaq per te akuzuarit e tjerë. Ish-luftëtare të UCK së asnje cente. Ky fakt e ka nervozuar Ndrecajn I cili ka shpërthyer me këtë postim ne Facebook.

Ja postimi I Bashkim Ndrecajt në Facebokk

“Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Lahi Ibrahimaj dhe Mahir Hasani, marrin plot 70 mijë euro nga Qeveria e Kosovës për tu mbrojtur nga Prokuroria Speciale e Kosovës. A na të tjerët që ishim atje për kënd luftuam?Të tjerët qe jan nepër burgje për kan luftuan?  UÇK  e Kosova eshte veq e këtyre?!! Që terë pas luftes e vjedhen dhe e shkaterruan shtetin e Kosovës? Marrja ju mbuloft juve qe ndatë keto mjete për këta milioner të pasluftës, të pasuruar në kurriz të popullit.Sme mbetet sen tjetër me than veq zot bekoje Kosoven.

Rrnoft UÇK-ja” la shkruar Ndrecaj përcjellë Botapress.

Menu Title