[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shpërthen virusi në Maqedonin Veriore, rekord rastesh me Covid-19Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 3 349 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1 288 kanë rezultuar pozitivë, ose 38 për qind e testeve të kryera.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 39 humbje jete, ndersa janë shëruar edhe 1 078 persona.

Numri i rasteve aktive aktualisht është 20.881.Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 3.349 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 320.011.

Menu Title