[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shtyrja prej COVID-19, caktohet data e re për Lojërat OlimpikeLojërat Olimpike të parashikuara për tu mbajtur këtë verë në Tokio, do të mbahen vitin që vien. Lojërat janë shtyrë dhe është vendosur që të mbahen po në Tokio, nga 23 korriku deri në 8 gusht 2021. Ndërsa lojërat paraolimpike do të mbahen nga 24 gushti deri në 5 shtator 2021.

Data e re u komunikua nga Toshiro Muto, i ngarkuari për organizimin e lojërave të parashikuara për tu mbajtur në Tokio 2020. Pas një sërë konsultimesh, Komiteti Organizator, vendosi shtyrjen për vitin tjetër. /a.y/noa.al

Menu Title