[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sot i jepet lamtumira Fetnete RamosajtBotapress 7 Prill- Sot i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtares së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Ramosaj. Varrimi i Ramosajt do të behet në ora 14:00 në varrezat e dëshmorëve në Gllogjan.Fillimisht, prej orës 12:00 do të bëhen homazhe pranë arkivolit në hollin e pallatit “Jusuf Gervalla” në Deçan.

Ndërsa, në ora 13:00 do të mbahet mbledhje komemorative në sallën e këtij pallati.

Fetnete Ramosaj ndërroi jetë pasditen e së premtes. Ajo ka qenë aktiviste e lëvizjes ilegale dhe asaj gjithëpopullore në Kosovë, si dhe pjesëmarrëse aktive në luftën çlirimtare. Gjithashtu, Fetnete Ramosaj.

Menu Title