[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Sqaron IKSHPK: 3 të vdekurit e fundit nuk ishin të infektuar me COVID-19 

Botapress, 19 Shtator – IKSHPK’ja ka dalur me një sqarim për sa i përket bilancit të 24-orëshit të fundit me vdekjet nga COVID-19.
IKSHPK thotë në se 3 rastet e vdekjes të raportuara në 24-orët e fundit në momentin e vdekjes pacientët kanë qenë negativ me Covid-19, raporton Gazeta Express.
“SQARIM NË KOMUNIKATËN 19 SHTATOR 2020! Instituti Kombëtar sqaron se Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes të hospitalizuar në Klinikën Infektive dhe MIQ të QKUK dhe spitalin e Vushtrrisë me sëmundje shoqëruese dhe COVID pozitiv. Në momentin e vdekjes pacientët kanë qenē COVID negativ”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

 

SQARIM NË KOMUNIKATËN 19 SHTATOR 2020!Instituti Kombëtar sqaron se Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Samedi 19 septembre 2020

Menu Title