[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Televizioni gjerman bën një gjest fantastik për tifozët e BundesligësTelevizioni gjerman ‘Sky Deutschland’ ka bërë një gjest të madh në këto ditë kur gjithë bota po lufton me koronavirusin.

Bundesliga gjermane është në mesin e pak ligave ku po vazhdon sezoni, pavarësisht përhapjes së madhe të virusit famkeq.

Gjermanët kanë vendousur të vazhdojnë sezonin, por që ndeshjet të luhen pa tifozë. Pas këtij vendimi, Sky Deutschland u ka mundësuar të gjithë tifozëve që t’i shikojnë ndeshjet e Bundesligës falas, për t’iu mos u humbur shansin e ndjekjes së futbollit, pas mbylljeve të stadiumeve.

Kujtojmë se kampionatet tashmë kanë pezulluar Serie A, Ligue 1 dhe La Liga, dhe të njëjtën gjë sot do ta bëjë edhe Premier League.

Menu Title