.
×

Tifozët Kuq e Zi ‘tronditin’ Serbinë, fotografia e Adem Jasharit në stadiumin e Beogradit (Foto)Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë në një vend të pazakontë, në Serbi.
Këta tifozë, tani janë përkujdesur që një fotografi të komandantit legjendar Adem Jashari, ta shfaqin në stadiumin më të madh serb, ‘Marakanën’ e Beogradit.
“Jemi edhe këtu”, thuhet në postimin e Tifozave Kuq e Zi, përcjell ‘lajmi.net’. Përplasjet në distancë mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb nuk janë të rralla, me shqiptarët që gjithmonë zgjedhin klasin, përballë atyre serbë që shfaqin vetëm kore raciste.