.
×

Turqia goditet nga tërmeti me magnitudë 6.9Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë. Sipas Institutit të Kërkimeve për tërmete, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazig pasditen e sotme, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Sipas raporteve të para nga autoritetet dhe mediat turke, tërmeti u ndje edhe në disa provinca fqinje në Turqinë lindore.