.
×

Vetura zyrtare aksidentohet me dy vetura tjera civile, 7 të lënduarBotapress 9 Gusht – Shtatë persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident që ka ndodhur dje në Klinë të Ulët.  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se aksidenti ka ndodhur mes 3 veturave, nga të cilat njëra ka qenë zyrtare.

Lëndime kanë pësuar pesë meshkuj, dhe dy femra.

Të lënduarit kanë pranuar tretman mjekësor, ndërkaq që nuk dihet për detaje të tjera.