[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjosa Osmani flet për marrëdhëniet me Presidentin Thaçin, ja çka thotëKryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Qeveria dhe parlamenti nuk kanë pasur bashkëpunim me Presidentin Hashim Thaçi, shkruan Botapress.info

Sipas saj, ky i fundit i ka bojkotuar vazhdimisht atë dhe kryeminisrin në largim, Albin Kurti.

“Presidenti ka munguar në shumë festa zyrtare të shtetit. Kur ne shkonim të vendosnim lule te Jasharajt, shembull, ai mungonte. Vazhdimisht ai na bojktonte.”, ka thënë ajo.

Kujtojmë se Osmani ditë më parë ka deklaruar se ‘edhe zogjët e dijnë se ajo ka raporte më të mira me Kurtin, se sa me Thaçin’./Botapress.info/

Menu Title