[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vuçiq: Pa e zgjidhur ‘nyjën e Kosovës’, Serbia nuk mund të hyjë në BENuk ka dyshim se pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”, Serbia nuk do të jetë anëtare e BE’së. Kështu ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuuic sipas të cilit ky është një mesazh i qartë i Brukselit.

Vucic ka thënë se Serbia nuk mund të jetë anëtare e BE pa e zgjidhur çështjen e Kosovës.

“Pa e zgjidhur çështjen e Kosovës, dhe nuk e di kush dhe çfarë mendon të propozojë, Serbia nuk mund të jetë anëtare e BE-së”. Askush nga Evropa nuk na gënjeu në këtë pikë, këtë e thanë që në takimin e parë në 2012-ën “, tha Vucic në TV Pink.

Menu Title