[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

VV mban mbledhjen e parë të grupit të ri parlamentar, diskutohet për koalicionin me LDK-nëLëvizja Vetëvendosje (VV) ka mbajtur mbledhjen e parë të Grupit të ri Parlamentar të VV-së të dalë nga zgjedhjet e fundit.VV përmes një postimi në Facebook ka njoftuar për këtë takim ku aty u shpreh edhe urimi i fitores gjithë deputetëve ku është grupi më i madh parlamentar në përbërjen e re të Kuvendit.Kurti në këtë takim ka diskutuar edhe për procesin negociator për krijimin e qeverisë ku u shpalosën arritjet dhe sfidat për krijimin e këtij koalicioni.

Ky është shkrimi i plotë nga VV:

Nën kryesimin e kryetarit, Albin Kurti, sot u mbajt mbledhja e parë e Grupit të ri Parlamentar të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Me këtë rast u shpreh urimi i fitores të gjithë deputetëve si grupi më i madh parlamentar në përbërjen e re të Kuvendit të Kosovës.Pjesë e diskutimit të mbledhjes ishte edhe procesi negociator për krijimin e qeverisë, me ç’rast kryetari Kurti i njoftoi deputetët me arritjet dhe sfidat për krijimin e koalicionit të ri qeverisës.

3 dhjetor 2019Lëvizja VETËVENDOSJE!

Menu Title