[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zeka: Nëse je i VV’së dhe vdes në burg, të ka mbytur shteti — nëse vdes në karantinë kur qeveris VV, nuk të ka vrarë shteti 

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për hipokrizi. Ai ka reaguar pas raportimit në komision parlamentar të Naim Musliut, babait të Agon Musliut, i cili vdiq në karantinë, në Qendrën e Studentëve, në Prishtinë, muaj më parë.

” Nese je anetar i VV-se, dhe vdes ne burg, automatikisht, sipas tyre, “te ka mbyte shteti”! Nuk ka nevoje per asnje hetim, asnje ekspertize, per asgje”, ka shkruar Zeka në Facebook.

“Ama, nese nuk je i VV-se, vjen nga Gjermania, ke rekomandime qe mos me mbylle djalin ne karentine, madje as nuk figuron emri i tije ne listen e atyre qe duhet te mbyllen, “nuk te ka vra shteti”. Ose, nese psh Lutfi Haziri i LDK-se ka intervenu qe djali yt mos me hy ne karentine, edhe pse shteti te ka mbyte, prap nuk te ka mbyte, sepse nuk je pjese e VV-se”, është shprehur ai.

“Sveqla, ish ministri me qesharak, dy pune te “mira” i ka ba: E para dojke me nxane ne hava Behgjet Pacollin, se ne toke nuk e zuri, edhe e dyta: shume bre ka ba fotokopje sa ka qene minister. Po thone qe gjithe naten fotokpjonin materiale senzitive me Haki Koronavirusin e Jeten e Kosoves. Pritne kur te pelcasin bombat e tyre, sikur ato ne Maqedoni…!!!”, ka shkruar Zeka.

Menu Title