[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bajrush Morina i mallkon Hajnat e KosovësGazetari dhe opinionisti Bajrush Morina edhe pse në dy vitet e fundit jeton jasht Kosovës, ai po i përcjellë zhvillimet në Kosovë dhe po i përjeton edhe suksesete por edhe të këqijat që po i ndodhin Kosovës në vazhdim.
Gazetari Morina në një postim të tij në Facebook i ka mallkuar me fjalët më të rënda të gjithë ata që për këto 20 vjet e vjedhën dhe e plackitën buxhetin e shtetit të Kosovës, shkruan Botapress.
Në postimin e tij në Facebook, Morina ka shkruar:m
Nese nuk jeni tut prej Shtetit e prej Ligjit, sepse Shteti, Ligji e Maliqi jeni vete ju, qysh nuk keni pas pak frike prej Zotit, ju qe e rjepet dhe e plaçkitet kaq shume Shtetin e popullin me te varfer o ju Hajna te Kosoves, more Zoti ju marrofte po te poshter paskeni qene e ne nuk e paskemi ditur!
Mallkimi I Zotit rafte mbi krejt ju qe keni vjedhe jo 2 milion por edhe 2 cente te buxhetit e te taksave te shtetit e popullit te Kosoves!

Menu Title