[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Biseda ime e fundit me Baben tim te dashur e Plakun tim te urte!Botapress 13 Dhjetor – 7 dite pa Ty babe e plak I urte!

Tri dite para se te shkonte ne amshim, fola  permes videolidhjes me viber. Dukej bukur i lodhur, por nuk dorezohej. Nder tjerash me tha:

TE SHTUNDEN du me shku ne katund me bo “mevlyd”. Du me I thire familjaret, kojshite, katundin e miqasine…

Ani bre plak thirri krejt qysh ti ke qef, i thashe!

Nje prej motrave te mia qe po kujdesej ne ato momente te qendrimit ne QKUK ne Prishtine I tha:

A don me thirre edhe Dushin ne “mevlyd”?

Ai, se pari ngriti doren e djathe dhe me gishtin tregues beri me shenje te mohimit. Pastaj qete, sikur nuk donte ta degjoje une, tha: Dushi eshte larg ne Amerike, I ka femijet e vegjel me veti..Dushi vjen veres dhe e martojme Megzonin e bojme dasem te madhe!

TE SHTUNDEN baba im I dashur e plaku im i.urte I mblodhi ne VARRIM familjaret, kojshite, katundaret e miqesine!

Vec une nuk isha!

Lamtumire baba im i dashur!

U prehshe me parajs, plaku im I urte!

Une biri yt!

Dushi!

Menu Title