.
×

Ekskluzive: Ja emrat e 30 deputeteve të LDK- së (Lista)Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë pas Lëvizjes Vetëvendosje, duke grumbulluar rreth 200 mijë vota.

Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani.

Burime brenda LDK-së kanë bërë me dije se në listën preliminare të kandidatëve që potencialisht kanë fituar ulëse në Kuvendin e Kosovës, listë e cila nuk është finale dhe deri në shpalljen e rezultateve mund të ndryshojë, pasi ende nuk janë numëruar votat me kusht, me post dhe ato të diasporës, mund të ketë ndryshime.

Kësaj liste pritet t’i shtohen edhe disa deputetë.

Me poshtë gjeni listën e të të votuarve në  zgjedhjet e 6 Tetorit: