[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Greqia nuk njeh rrugdalje nga COVID19, thellohet me të madhe numri i viktimave në shtetin ballkanik



Ka shkuar në 892 numri i personave të prekur me Koronavirus në Greqi, 71 raste të reja vetëm ditën e sotme. Ndërkohë numri i viktimave ka shkuar 26 persona, ku mes tyre 21 meshkuj dhe 5 janë femra.

57 persona janë shtruar në spital dhe 54 janë intubuar, ndërkohë autoritet i bëjnë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pas rritjes së rasteve të reja.

Ende nuk ka informacione nëse mes të prekurve dhe viktimave ka apo jo shtetas shqiptarë që jetojnë në vendin fqinj.

Menu Title