[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Liridona Thaqi, këngëtarja që po bën emër në botën e muzikes shqiptareAjo është  27 vjeqare e lindur për muzikë, e bukur e cila ka lindur për skenën dhe këngën. Muzika është  pasioni i saj më i madh me të cilin bashkjëton çdo ditë.

Është kjo Liridona Thaqi e lindur në Klinë dhe e martuar në Rahovec dhe e cila është bërë nënë për herë të parë para 2 vitev.

Këngëtarja në fjalë ka filluar të pëlqehet nga publiku dhe të jetë ndër më të kërkuarat për këtë sezon në ahengje familjare, bashkë me grupin muzikor Bashota.Poashtu do të jetë e angazhuar edhe në koncerte si në Kosovë poashtu edhe jashtë Kosovës.

Liridona Thaqi me këngën është marrë qysh në vegjëli dhe rrjedh nga një familje me traditë muzikore.

Ajo ka qenë gjithmonë e pëlqyer me zërin e saj fantastik dhe është një zgjedhje e përkryer për dasma dhe ahengjet familjare.

Ajo së fundi ka publikuar një këngë të re dhe po I përgatit edhe videospotin, ndërsa ka treguar  se po përgatit edhe albumin e saj muzikor.

Ndërsa poashtu ajo është në prag të përfundimit të magjistraturës në departamentin e psikologjisë.

Menu Title