[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ndeshje në rrugën Ferizaj-Lipjan, humb jetën një 21-vjeçare 

Botapress 9 Nëntor – Sot rreth orës 01:35 të mëngjesit, në rrugën Ferizaj-Lipjan ka humbur jetën një 21 vjeçare, derisa pesë persona të tjerë kanë marrë lëndime trupore

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur Policia Rajonale e Ferizajt përmes një komunikate drejtuar mediave.

Sipas policisë vozitësi kishte humbur kontrollin e veturësë dhe kështu ka dalë jashtë rrugës ku ka rënë në lumin e fshatit Muzeqinë.

“Sipas raporteve të para,rasti ka ndodhur kur ngasësi i veturës VW Golf V.O. ( m/sh/k 26 vjeçar ) , duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës ,humb kontrollin mbi timonin, kalon jashtë rrugës në anën e majtë me ç”rast automjeti bie në lumin e fshatit”, thuhet në komunikatë.

Me me urdhër të Prokurorit të Shtetit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion në IML Prishtinë.

Menu Title