[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Përballjen e gladiatorëve të ringut e fiton Wilder me nokaut ndaj OrtizËshtë zhvilluar një nga përballjet më të forta në historinë e sportit të boksit mes Deontay Wilder dhe Luiz Ortiz. Përballja e gladiatorëve të ringut që ndodhi në mëngjesin e së dielës i takoi Wilder-it i cili e mposhti Ortizin në raundin e shtatë.

34-vjeçari i dha një goditje brutale me të djathtën e tij fuqishme Ortizit, duke e rrëzuar në dysheme. Ai nuk ishte në gjendje të ngrihet në këmbë për ta vazhduar ndeshjen.

Por, për gjashtë raunde më dominues ishte Ortiz që e rrezikoi seriozisht humbjen e titullit kampion të Wilderit.

Kjo ishte një përsëritje e meçit të parë mes tyre në vitin 2018, me Wilder që kishte triumfuar edhe në atë botë. Wilder e fitoi për herë të 10-të titullin në kategorinë WBC.

Menu Title