[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rexhep Shahu; Albini e Hashimi, dy dashnorë që janë gjendje të vriten për një dashnoreAlbini dhe Hashimi po zihen e jane gati te vriten me njeri -tjetrin si dy dashnore per nje te dashur. Do zoti dhe mos po e ftojne njeri tjetrin ne duel dhe te vritet kush te vritet.
VV duhet te udheheqe me qeverine po thote Albini se po i pelqen te jete kryeminister i Kosoves e te beje cfare ti teket pa pyet askend, pa i dhene llogari askujt as popullit te tij 12 perqindesh dhe te punesoje te vetet.
I shkarkuar nga dy te tretat e parlamentit te Kosoves ai nuk don te largohet nga zyra. Si ai dhendri qe mezi u martua e pasi u martua, nuk donte te delte fare nga dhoma e gjumit. Keshtu edhe Albini, nuk do te largohet nga zyra e kryeministrit duke u kacavjerre neper te carat e neneve te kushtetutes.
Per te vajte tani ne zgjedhje Kryeministri ka droje sepse del me keq se sa ishte me pare VV pasi ai ka puinuar kundr vetes me shume se te gjithe kundershtaret qe kanje punuar kunder tij, pasi euforia e beri te fluturoje dhe mendoi se qeverisja eshte fjalime. Sa te mundeet do ta zgjase qendrimin ne post duke shfrytezuar cdo mundesi.
Per moral nuk behet fjale…
Ndersa presidenti Thaci kerkon zgjidhje, kerkon te behet kryeminister serish nga VV ose kryeminister i nje qeverie te perbashket.
Isa Mustafa nuk behet president nga asnje lloj formule.
Kali i inatit dikujt do t’ia theje qafen.

Menu Title