.
×

Tahiri konfirmon ftesën nga Gjykata SpecialeMinistri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka folur për një ftesë të mundshmë nga Gjykata Speciale.Tahiri ka thënë se e ka pritur një ftesë nga Specialja.“

Para dy jave kom marrë një ftesë nga Gjykata Speciale nga prokurori i dhomave të specializuara në cilësin e dëshmitarit, ka qenë e pritshme nuk me ka ardhë si habi kjo ftesë dhe kemi pas një komunikim intenziv që kemi pas dhe gjatë këtij viti kam parë që do të ndodhë si rezultat i disa paqartësieve rreth këtyre komunikimve”, ka thënë Tahiri në Debat Plus.