.
×

Tensione në PS, Rama nervoz me ministrat, Kumbaro gati duke qarë ( foto-VIDEO)Janë pamje nga seanca e sotme e parlamentit ku kreu i qeverisë dhe ministrat duket se nuk kanë qenë shumë të qetë në komunikimin e tyre. Edhe pse në sallë mungon opozita, tensione vërehen mes radhëve të vetë mazhorancës e në këtë rast, mes radhëve të kabinetit qeverisës. Rama është parë nervoz me disa anëtarë të kabinetit, si Mirela Kumbaro, Daminan Gjiknuri, Shkëlqim Cani. Nuk dëgjohen fjalët por edhe nga pamjet mund të arrihet në konkluzion se diçka nuk shkon. Madje ministrja Kumbaro është gati-gati duke qarë pas një debati me Ramën.

Të gjitha këto lëvizje ishin brenda pak minutash, dhe gjithcka u vu re nga deputetët në sallë, si dhe nga mediat.

rama4