[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

U gjetë pas një muaji kërkim, Naim Gashi dyshohet të jetë vetëvrarëPas një muaji kërkim gjatë ditës së djeshme Njësia e Kërkim-Shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës ka arritur të gjejë trupin e pajetë të Naim Gashit, nga Komuna e Rahovecit. Policia këtë rast po e cilësojnë si vetëvrasje, shkruan Gazeta Botapress.

Policia e Kosovës rastin në fjalë e kanë raportuar si “Vetëvrasje”, deri u theksua se me vendim të prokurorit është tërhequr trupi i pajetë i viktimës dhe është dërguar në institutin mjekësor-ligjor.

Rasti në fjalë mbetet nën hetime. Ndryshe Naim Gashi dyshohet të jetë hedhur nga ‘Ura e Fshajtë’ në Gjakovë dhe prej rreth një muaji po vazhdonin kërkimet për të.

Më poshtë raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Fsh. Xërxë, Rahovec 25.01.2021 – 14:40. Lidhur me rastin, më 22.02.2021, Njësia e Kërkim Shpëtimit e FSK-së ka arrit ta gjejë trupin e pajetë të viktimës mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit, është tërhequr trupi i pajetë i viktimës dhe është dërguar në institutin mjekësor. Rasti mbetet nën hetime. /Botapress/

Menu Title