[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

U nxorr jashtë nga kampi, modelja shqiptare ka dy fjalë për Alvin Berishën11 vjeçari, Alvin Berisha tashmë është nxjerrë jashtë kampit të ISIS, Al-Hol të Sirisë.Edhe pse nuk dihet shumë rreth operacionit që e shpëtoi vogëlushin shqiptar, bëhet e ditur se ai aktualisht gjendet në qytezën Erbril të Sirisë në një vend të sigurt, të monitoruar nga organizatat ndërkombëtare.Shpëtimi i tij u mundësua nga autoritetet kurde dhe ato italiane.

Këtë lajm e kanë mirëpritur të gjithë, madje me të është solidarizuar edhe modelja shqiptare Adrola Dushi, e cila ka publikuar një fotografi të Alvinit, duke shkruar : “Zoti të ruajt o zemër e vogël”.Kujtojmë që babai i tij, Afrim Berisha, e kërkonte prej vitit 2014, kur nëna e tij shqiptare e braktisi familjen në Itali ku jetonin prej vitesh dhe e mori Alvinin, në atë kohë 6 vjeç, në kampin Al Haul në Siri, (kufi me Turqinë).

Menu Title